Saç Ekimcim
Saç Ekimi

SAÇ EKİMİ

Ülkemizde sıklıkla gerçekleştirilen ve her yıl on binlerce kişinin tercih ettiği saç ekimi işlemi sık sık tercih edilen bir yöntemdir. Estetik turizminde de büyük katkıları olan bu işlem kesinlikle deneyimli ve profesyonel doktorlar tarafından yapılmalıdır. Saçlarınız seyrek ise saç ekimi işlemi ile saçlarınızı gürleştirebilir ve tüm görünüşünüzü değiştirebilirsiniz. 19. Yüzyıldan beri değişik şekillerde var olmuş bir işlem olan saç ekimi, bugün bildiğimiz haline 1930’larda ulaşmaya başlamıştır. Japonya’da kirpik ve kaşlar için uygulanmaya başlayan bu teknik, savaşla birlikte izole olmuş ve duyulmamıştır. İlk saç nakli 1950’lerde New York’ta gerçekleşmeye başlamıştır. İnsanlar saç nakli konusunda şüpheciydi, ama zamanla saçın geliştiğini fark ettiler, böylece saç nakli işlemi de yaygınlaşmaya başladı ve yavaş yavaş dünya çapına ulaştı.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, kelliğe dirençli kol, bacak, göğüs, genital vücut bölgelerinden alınan saç köklerinin, saçların döküldüğü kısımlara taşınmasıdır. Saç naklinde en çok tercih edilen ensedeki saç kökleridir. Sıkça sorulan bir soru olan “Saç ekimi nasıl yapılır” cevabının DHT nedeniyle kadınlar ve erkekler için farklı olduğunu görürüz. Erkeklerin enselerinde bulunan saç kökleri DHT (dihidro testosteron) hormonuna karşı duyarsızdırlar ve böylece ensede daha az dökülme yaşanır. Vücudun diğer bölgelerinden alınan saç köklerinde bu dökülmeme özelliği yoktur, dolayısıyla saç ekiminden sonra tekrar dökülebilirler. Kadınlarda, erkeklerdeki gibi dökülmeme özelliğine sahip bir alan olmadığı için erkeklerdeki saç ekimi işlemindeki başarı oranı kadınlardakine göre fazladır.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi işlemi, profesyonel ve deneyimli doktorlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Alanında uzman olmayan ve deneyimsiz kişilerin saç ekimi işlemini gerçekleştirmemesi gerektiği, saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenlerdenen önemlisidir. Düzgün bir planlama yapılmadan ekilmiş saç kökleri arasında ayrık kısımlar oluşur, saçlar birbirinin üzerine gelerek kötü ya da kabarık durabilir. Saç ekimi operasyonunda saçların doğru açılarda ekilmemesi hatalıdır; bu şekilde yapılan saç ekimi işlemlerinde sonuç olarak saçlar dimdik uzar ve sonuç olarak doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkar. Saç ekimi işleminde hata yapılmamalıdır çünkü yapılan hataların telafisi yoktur.

Ücretsiz Danışın! Bize Ulaşın!

Bize Ulaşın!

 • Adresimiz

  Kaptanpaşa Mah. Piyalepaşa Blv. No:73 Ortadoğu Plaza, Okmeydanı, Şişli, İstanbul

 • Hemen Arayın / WhatsApp

  +90 533 414 82 80

 • Email

  info@sacekimcim.com

 • Çalışma Saatleri

  Hafta İçi: 09:00 - 18:00
  Cumartesi: 09:00 - 18:00
  Pazar: Kapalı