Saç Ekimcim
PRP Terapisi

PRP Terapisi

PRP terapisi ya da açılım olarak trombosit bakımından zengin plazma tedavisi, kişiden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek vücutta tedavisi planlanan dokulara enjeksiyonu şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. PRP terapisi saç dökülmesi ve cilt gençleştirme gibi estetik konulara yönelik olarak yapılabileceği gibi yaralı tendonların, kasların, bağların ve eklemlerin iyileşmesini hızlandırmak için de kullanılabilir.

PRP Tedavisi Nedir?

PRP tedavisi nedir sorusunun yanıtını aktaralım. PRP tedavisinde enjekte edilen madde platelet bakımından zenginleştirilmiş bir plazmadır. Plazma, kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan ve özel hücreler veya başka faktör ve proteinler içeren bir kan bileşenidir. Elde edilen bu zenginleştirilmiş plazma ayrıca hücre büyümesini destekleyen çeşitli proteinler de içerir. PRP tedavisini araştırmacılar, plazmayı kandan izole ederek ve konsantre ederek platelet hücreleri bakımından daha zengin bir plazma olan PRP’yi bularak geliştirmişlerdir.

PRP tedavisinin zarar görmüş dokulara enjekte ederek kullanılması vücutta sağlıklı ve yeni hücrelerin oluşup büyümesini sağlar. PRP tedavisi ile vücut dokularındaki iyileşme hızlanır.

PRP Tedavisi Yöntemleri

Tamamlanması 30-40 dakika arasında süren PRP terapisi, hastanın kanının bir tüpte toplanmasıyla başlar. Trombosit olarak zengin plazma, kanın diğer bileşenlerinden santrifüj yöntemi kullanılarak ayrılarak kullanılır. Bunun nedeni trombositlerin yaralı dokuları onarmak için gerekli olan büyüme faktörlerine doğal bir rezervuar görevi görmesidir. Trombositlerden salgılanan büyüme faktörleri, kolajen üretimini ve tendon kök hücrelerinde protein ekspresyonunu artırarak doku iyileşmesini uyarır ve böylece iyileşme başlar. Bu faktörler kan akımını da hızlandırır ve kıkırdakların daha sert ve esnek hale gelmesini sağlar. PRP tedavi yöntemleri farklı enjeksiyonlarla, farklı şekillerde yapılabilir. Enjeksiyona bağlı ağrıyı azaltmak için genel olarak PRP ile bir lokal anestezi ilaç karıştırılır. Cerrahi işlemle birlikte PRP enjeksiyonu da bazen yapılabilir.

PRP Tedavisi Fiyatları

PRP tedavisi düşünüyorsanız, profesyonel ve zorlu bir işlem olduğu için en deneyimli ve profesyonel doktorları tercih etmeniz gerekir. PRP terapisi işleminde alanında deneyimli doktorlarla çalışan firmalarda fiyat farklılığı görebilirsiniz. Sunulan hizmetin kalitesine göre fiyat artmakla beraber, gereğinden pahalı firmalardan kaçınmanız önerilir. Sunduğu hizmet ile fiyatının orantılı olduğu firmamızda sizlere en uygun fiyatı sunmaktan gurur duyuyoruz.

Ücretsiz Danışın! Bize Ulaşın!

Bize Ulaşın!

 • Adresimiz

  Kaptanpaşa Mah. Piyalepaşa Blv. No:73 Ortadoğu Plaza, Okmeydanı, Şişli, İstanbul

 • Hemen Arayın / WhatsApp

  +90 533 414 82 80

 • Email

  info@sacekimcim.com

 • Çalışma Saatleri

  Hafta İçi: 09:00 - 18:00
  Cumartesi: 09:00 - 18:00
  Pazar: Kapalı