Saç Ekimcim
Kaş Ekimi

KAŞ EKİM

Kaş ekimi kadınların daha çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Kadınlar düzenli ve sürekli olarak kaşlarını aldıkları için kaşlarında halk arasında küsme denilen bir durum gerçekleşir. Kaşlar, gençlik yıllarında sahip olduğu kalınlığı ve hacmi kaybeder. Kaş ekimi ile kaşları eski hacmine ve kalınlığına ulaştırmak mümkündür. Kaşlar, yanıklar ve kazalar nedeniyle de kaybedilebilirler. Bu durumları olan hasta gruplarında da kaş ekimi başarılı ile uygulanır.

Kaş Ekim Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi nasıl yapılır? Kaş ekimi işlemi FUE saç ekimi yöntemi ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen kaş ekim işlemi 3 ila 4 saat kadar sürer. Kaş ekiminde ense bölgesinden alınan saç kökleri kullanılır. Alınan bu saç köklerinin nakledilecek bölgeye belirli bir açı ve yönde yerleştirilmesi gerekir. Saç ekiminde saç kökleri ciltten 45 derece açı ile çıkar. Kaşlar ise buna göre çok farklıdır. Ciltten yaklaşık 10 ila 15 derecelik bir açı ile çıkarlar. Kaşın iç bölgesinde yukarıya doğru, ortaya geldikçe yere cilde paralel ve kaşın dış kısmında ise hafifçe daha aşağıya yönelmiş bir şekle sahiptirler. Bu nedenle kaş ekimi sırasında kanal açılırken çok dikkatli olunmalıdır. Doğru kişi tarafından yapılmazsa kaş ekimi oldukça yanlış durabilir. Kaş yanlış ekildiğinde farklı şekilde çıkabilir, ters yönde çıkabilir ya da aşağıya doğru çıkabilir. Bu nedenlerle kaş ekimi kesinlikle uzman ve profesyonel bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

Kaş Ekim Öncesi Sonrası

Kaş ekim bölgesinde işlemden sonra bir hafta boyunca ufak, iğne başı boyutunda kabuklanmalar görmek olasıdır. Bu kabuklar hızlı bir şekilde döküldüğünden hastanın günlük hayatına ve işe dönmesine engel değildir. Kaş ekim sonrası 3 ay sonra kaşlar çıkmaya başlar. 7 ila 8 aylık bir süreç sonunda kaşlar son şeklini alır. Kaşlar ekildikten sonra tıpkı saçlar gibi 15 gün sonra dökülmeye başlar. İlk 3 ay kadar kaşların dökülme süreci devam eder.

Kaş Ekim Fiyatları

Kaş ekim fiyatları hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Ne kadar kaş ekildiğine göre fiyatta fark görmek mümkündür. Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kaliteli hizmetin doğru adresi olduğumuz için onur duyuyoruz. En profesyonel hizmeti en uygun fiyata sunmakla gurur duyuyoruz.

Ücretsiz Danışın! Bize Ulaşın!

Bize Ulaşın!

 • Adresimiz

  Kaptanpaşa Mah. Piyalepaşa Blv. No:73 Ortadoğu Plaza, Okmeydanı, Şişli, İstanbul

 • Hemen Arayın / WhatsApp

  +90 533 414 82 80

 • Email

  info@sacekimcim.com

 • Çalışma Saatleri

  Hafta İçi: 09:00 - 18:00
  Cumartesi: 09:00 - 18:00
  Pazar: Kapalı