Saç Ekimcim
Fue Saç Ekimi

FUE SAÇ EKİM

Açılımı Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olan FUE Saç Ekimi, 2000’li yıllardan sonra uygulanmaya başlanan bir işlemdir. Ense bölgesindeki saç köklerinin tek tek toplanmasına dayanan bir saç ekimi yöntemidir. Küçük punç uçlar kullanılarak yapılan toplama işleminde, foliküler ünitenin etrafında küçük kesikler oluşturularak saç kökleri birer birer toplanır ve kelleşmenin olduğu alana ekilir. FUE saç ekimi işleminin kabul görmesinin ardından saç ekimi operasyonlarında büyük bir artış olmuştur. Kendinden önceki yöntemlere göre çok daha rahat olan FUE saç ekimi yöntemi ile saç ekimi işleminde saç köklerinin alındığı alanda kesme işlemi yapılmadığı için dikiş gerektirmez ve bu sebeple kalıcı bir iz oluşmaz. FUE saç ekimi vücudun farklı bölgelerinin de saç ekiminde kıl kökü almak için kullanılmasına olanak sağlamıştır.

FUE Saç Ekim İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünyada en yaygın şekilde uygulanan saç ekimi yöntemi olan FUE saç ekiminin profesyonel ve alanında uzman biri ile yapılması oldukça önemlidir. Sunduğumuz hizmette en profesyonel doktorlarla çalışmaktayız. “FUE saç ekim işlemi nasıl yapılır” diye merak ediyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. FUE saç ekimi için ensedeki sağlıklı ve güçlü saç kökleri seçilir. FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan ekimlerde saç köklerinin alındığı bölge çok daha hızlı iyileşir ve operasyon sonrası iz kalmaz. FUE saç ekimi sayesinde sadece ensedeki değil, vücudun farklı bölgelerindeki kıl kökleri de ekim için kullanılabilir.

FUE Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

FUE saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler, saçın kalınlığına ve yapısına göre saç köklerinin çevresinde toplu iğne başından çok daha küçük oyuklar oluşturularak saç köklerinin yuvalarıyla birlikte çıkarılıp saç kökleri saç köklerinin tek tek toplanması saç köklerinin alındığı bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesine olanak sağlamaktan geçer. Günümüzde farklı isimlerle ortaya atılan birçok saç ekimi temel uygulama prensibi olarak FUE Saç Ekim’i yöntemine dayanmaktadır. Özel durumunuza göre doktorunuzun önerdiği saç ekim yöntemleriyle ilgili araştırma yapmanız, saç ekimi operasyonunda hangi yöntemlerin kullanılacağını ve bu süreçte neler yaşanacağını kavrayabilmeniz adına önemlidir.

Ücretsiz Danışın! Bize Ulaşın!

Bize Ulaşın!

 • Adresimiz

  Kaptanpaşa Mah. Piyalepaşa Blv. No:73 Ortadoğu Plaza, Okmeydanı, Şişli, İstanbul

 • Hemen Arayın / WhatsApp

  +90 533 414 82 80

 • Email

  info@sacekimcim.com

 • Çalışma Saatleri

  Hafta İçi: 09:00 - 18:00
  Cumartesi: 09:00 - 18:00
  Pazar: Kapalı