Saç Ekimcim
Bıyık Ekimi

BIYIK EKİM

Erkeklerin canını en çok sıkan sorunların başında sakal ya da bıyık çıkmaması gelmektedir. Halk arasında bu duruma köselik denir. Kıl kökü olmadığı için ilaçla bu duruma çözüm olmaz. Bu durumda en mantıklı çözüm sakal ekimi ya da bıyık ekimi yaptırmak olacaktır. Pek çok insanda saç, sakal ve bıyıkların seyrek oluşu onları rahatsız etmektedir. Kıl köklerinin eksik olması nedeniyle sonradan ilaç ya da kozmetik ürünlerle çıkması mümkün değildir. Bu durumda yapılması gereken işlem olarak bıyık ekimi karşımıza çıkmaktadır.

Bıyık Ekim Nasıl Yapılır?

Bıyık ekimi nasıl yapılır? Günümüzde binlerce saç ekimi yapan özel hastane ya da klinik ve uzman bulunmaktadır. Bunlar FUT ya da yeni yöntem olan FUE ile yaparken bıyık ekimi sadece FUE ile yapılır. Estetik açıdan bıyık ekimi operasyonunun nasıl yapıldığı çok önemlidir. Doğru açılarla ekilmeyen bıyıklar her yöne bakan, dağınık bir şekilde olur ve bu sebeple hepsi dudağa doğru bakan 35 ila 40 derecelik açılarla ekilmelidir.

Bıyık ekimi yardımcı personellere yaptırılmayacak kadar ciddi bir işlemdir. Profesyonel doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Kıl yapısının daha kalın olması sebebiyle enseden değil, tercihen sakalın alt kısımlarından alınan kökler tercih edilmelidir. Sakalı olmayanlar için ise enseden kıl kökü almak tek çözümdür.

Bıyık Ekim İyileşme Süreci

Bıyık ekim süreci dahil tüm yapılan saç ekim işleminde şok süreci denilen bir süreç yaşanabilmektedir. Ekimi yapılan kıllar genel olarak 2 ila 8 hafta içinde dökülebilmektedir. Bu şok sürecinden sonra 6 ila 12 ay içerisinde ekimin son hali ortaya çıkmaktadır. Şok dökülme sürecinden korkmamak gerekmektedir. Oldukça doğal bir süreçtir. Bu şok dökülme durumu kesin olmayıp, bazen bıyıkların bir bölümü dökülebilir, bazen hiç dökülmeyebilir.

Bıyık Ekim Fiyatları

Sakal ya da bıyık ekimi yaptırmayı düşünen kişiler, bu işlemler için özel klinikler ya da özel hastanelere başvurmanız önerilir. Sadece 1 saat içinde çok daha farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.Bıyık ekim fiyatları, ekilen kıl kökü sayısına göre farklılık gösterebilmektedir. En profesyonel hizmet için en uygun fiyatı sunmakla gurur duymaktayız.

Ücretsiz Danışın! Bize Ulaşın!

Bize Ulaşın!

 • Adresimiz

  Kaptanpaşa Mah. Piyalepaşa Blv. No:73 Ortadoğu Plaza, Okmeydanı, Şişli, İstanbul

 • Hemen Arayın / WhatsApp

  +90 533 414 82 80

 • Email

  info@sacekimcim.com

 • Çalışma Saatleri

  Hafta İçi: 09:00 - 18:00
  Cumartesi: 09:00 - 18:00
  Pazar: Kapalı